Vanaf Financials 2019.11 ondersteunen wij van de SBR Nexus Agro taxonomie (AGT14) de rapportage kerncijfers melkveehouderij 2019, zowel enkelvoudig als geconsolideerd. Hiermee kan branchespecifieke informatie voor de Agro sector als aanvulling op de SBR Nexus (beperkte) jaarrekening worden toegevoegd.
AGT14 rapportage kerncijfers melkveehouderij
Op dit moment is het alleen mogelijk om een gecombineerde aanlevering (SBR Nexus (beperkte) jaarrekening + rapportage kerncijfers melkveehouderij) te versturen via het BIV aanleverportaal van SBR Nexus of als extensie via MijnAccountantsPortal.
Het versturen via de overige portalen vanuit het SBR rapportagedocument is nog niet mogelijk aangezien de portalen de aanlevering van deze rapportage nog niet ondersteunen. Wij zijn hiervan afhankelijk van externe partijen en zullen, zodra dit mogelijk is, actie ondernemen om dit in CaseWare mogelijk te maken.
Aanleveren rapportage kerncijfers melkveehouderij
Een rapportage kan handmatig worden ingezonden via het BIV aanleverportaal van SBR Nexus.
Voor een gecombineerde aanlevering dient de SBR Nexus (beperkte) jaarrekening als hoofddocument (SBR document) te worden toegevoegd. De rapportage kerncijfers melkveehouderij kan als bijlage in de vorm van een XML-bestand worden toegevoegd. Vanuit het SBR rapportagedocument wordt een XBRL-bestand (bestandsnaam.xbrl) aangemaakt. Door achter de punt (.) xbrl te wijzigen in xml wordt het bestand een xml-bestand.
In verband met de beperkte aanlevermogelijkheden is besloten de rapportage kerncijfers melkveehouderij niet in te bouwen in combinatie met de SBR Nexus taxonomie 2020. Indien u branchespecifieke informatie wenst toe te voegen bij een rapportage over boekjaar 2020, dan raden wij u aan de taxonomie SBR Nexus (beperkte) jaarrekening 2019 te selecteren, waarna u bovenstaande werkwijze kunt volgen.