CloudBridge biedt u de mogelijkheid om de financiële gegevens uit uw dossier over te zetten naar een (nieuwe) 'Opdracht' in Caseware Cloud. In dit artikel leg ik u uit hoe de CloudBridge werkt en welke mogelijkheden u heeft in het gebruik ervan. In de Installatiehandleiding heeft u reeds kunnen lezen hoe u het CloudBridge document kunt toevoegen aan uw dossier.
Download onderstaand het installatiepakket van de cloudbridge.
Voordat u CloudBridge kunt gaan gebruiken dient u eerst uw Cloud omgeving gekoppeld te hebben met Working Papers. Indien dit al is ingesteld kunt deze stap overslaan.
- Ga hiervoor via Bestand | Opties | en vink 'Integreer met Caseware Cloud'
(de benodigde gegevens heeft u per mail ontvangen). Zodra deze gegevens zijn ingevuld zal Working papers direct de verbinding willen gaan opzetten met uw Cloud omgeving en krijgt een Pop-up om in te loggen. - In de Installatiehandleiding is reeds uitgelegd hoe u de CloudBridge kunt toevoegen aan uw dossier. Vervolgens opent u het CloudBridge document welke bovenaan in de Documentmanager is toegevoegd.
- CloudBridge heeft als één van de eerste componenten binnen de Caseware softwarebibliotheek een auto-update mechanisme dat wil zeggen, zodra er een nieuwe versie van de CloudBridge is uitgebracht zal u een notificatie ontvangen bij het openen van de CloudBridge die er als volgt uit ziet. Wanneer u op de button Update klikt zal de nieuwe versie worden gedownload en zal het update installatie beginnen.
- Wanneer u CloudBridge opent ziet u de homepage van de CloudBridge.
Bij 'Stap 1' kiest u eerst via het dropdown menu de entiteit waar het dossier of opdracht onder is aangemaakt. Indien de entiteit/bedrijf niet voorkomt in het overzicht dient u deze eerst aan te maken in uw Cloud omgeving, hoe u dit in bulk doet leest u op de pagina Entiteiten importeren. - Bij 'Bestaat de opdracht al?' is het mogelijk om aan te geven of u al een opdracht heeft aangemaakt in de Cloud omgeving. Als u 'Nee' hebt geselecteerd is het mogelijk om via de volgende link 'Ga naar Collaborate/ Cloud omgeving via deze link een nieuwe opdracht aan te maken'. Hoe u een nieuwe opdracht kunt aanmaken in Cloud leest u op de volgende pagina. Vooralsnog is het alleen mogelijk om de Saldigegevens in te lezen in een Samenstel opdracht micro/klein. Indien u 'Ja' hebt geselecteerd is het mogelijk om via het dropdown menu de opdracht te kiezen waar u de Saldigegevens naar wilt uploaden dit is/zijn dan de opdracht(en) die onder de entiteit/bedrijf eerder zijn aangemaakt.
- Bij 'Stap 2' selecteert u 'Ja' om vervolgens aan te geven welk jaar of voorgaande jaren u wilt uploaden naar de eerder gekozen opdracht. Het is mogelijk om de saldigegevens te re-mappen hiervoor is een voorbeeld INI-bestand toegevoegd in de map van CloudBridge deze is toe te voegen middels de button Choose file/Kies bestand. Het cloudbridge.ini bestand bevindt zich in de installatiemap. De standaard installatiemap is: C:\Program Files (x86)\Caseware\Scripts\CloudBridge.
"Als de saldibalans opnieuw wordt geëxporteerd naar de Cloud worden alleen wijzigingen in het saldo en nieuwe rekeningen overgedragen. De groepen worden niet gewijzigd voor reeds geëxporteerde groepen. Als u de groepering van geëxporteerde rekeningen wilt wijzigen of een rekening in Caseware Working Papers wilt verwijderen, moet u dat handmatig doen in de Saldibalans.". - Om de saldigegevens over te zetten klikt u op de button 'Gegevens overzetten' en CloudBridge zal u opdracht uitvoeren. Wanneer de saldigegevens zijn overgezet naar de opdracht zal er een (succes) Pop-up melding verschijnen. Heeft u 'Open opdracht na export' geselecteerd dan wordt na de export de Saldibalans geopend van de opdracht.
- Voorbeeld van de Saldibalans uit de Samenstel micro/klein opdracht in de Cloud omgeving.
Aandachtspunt bij gebroken boekjaar:
Om de financiële gegevens te kunnen overzetten bij een gebroken boekjaar, dien je in de opdrachteigenschappen in Caseware Working Papers de begin- en einddatum te wijzigen en gelijk te stellen aan een kalenderjaar en daarna via CloudBridge de saldi te uploaden. Let op dat je daarna de datums weer terugzet.